Přihlášení pomocí smartphonuNa Facebok se můžeme přihlásit nejen ze svého stolního počítače nebo notebooku, ale také z chytrého telefonu, neboli smartphonu. Na FB se dá přihlásit i z tzv. hloupých telefonů, které nemají operační systém, ale daleko pohodlnější práce s Facebookem je prostřednictvím aplikací. Na všechny typy smartphonů existuje různé aplikace, ale k přihlášení vždy potřebujete, stejně jako u počítače dvě základní věci – e-mailovou adresu a heslo. Přihlášení na Facebok pomocí smartphonu je jinak stejně rychlé a jednoduché jako u počítače. Rozdíl je ale v tom, že zatímco u verze pro počítače a notebooky je Facebook chat přímou součástí Facebooku, tak u mobilů je obvykle potřeba ještě zvlášť nainstalovat speciální aplikaci určenou pro chatování na Facebooku. Takových aplikací existuje celá řada, mezi ty nejznámější a nejpoužívanější patří např. Facebook.com Messenger nebo Go!Chat for Facebook.cz. Jednou z nejnovějších aplikací Facebooku pro mobilní telefony je Facebook.com Home, která mění uživatelské prostředí telefonu a je vhodná hlavně pro ty, co Facebook využívají opravdu hodně. Zatím je však k dispozici pouze pro vybrané typy mobilů, jako je např. Samsung Galaxy S III nebo HTC One X (u telefonu HTC First je Facebook Home už nainstalovaný, takže není potřeba ho stahovat).

Facebook přihlásit se můžete i z mobilního telefonu. Osudová seznamka Štěstí pro seznámení mužů a žen z České republiky. Facebook přihlásit se může kdokoliv nad určitou věkovou hranici.

Přihlášení na Facebook pomocí tabletu

Na Facebook se samozřejmě mohou přihlásit u majitelé tabletů. Jediné, co je potřeba je aby byli připojení na internet, ať už přes datové připojení nebo přes wi-fi. Přihlášení pak probíhá obdobně jako u počítačů nebo notebooků. Tak jako u mobilních telefonů, tak i u tabletů existuje celá řada aplikací, které jsou určeny speciálně pro Facebook. Patří mezi ně např. Vita for Facebook (dříve Facedroid), který je k dispozici pro tablety s operačním systémem Android od verze 2.3. Aplikaci si můžeme stáhnout na Google Play, ale na rozdíl od základní facebookové aplikace není zdarma, ale stojí 48,99 Kč. Protože tabletů neustále přibývá a nejlevnější modely se dají koupit už v ceně kolem dvou tisíc korun, neustále tak roste počet lidí, kteří se k Facebooku přihlašují právě přes tablet. Díky větším displejům je pak práce s touto sociální sítí pohodlnější než u mobilů.

Možné problémy při přihlášení na Facebook

Při přihlášení Facebook se nám může stát, že dojde k potížím a my se nemůžeme na svůj účet dostat. Může to být způsobeno různými příčinami. Jednou z možných příčin je, že zrovna nemáme připojení na internet nebo došlo k výpadku. Pokud si nejsme jistí, tak zkusíme vyhledat jinou webovou stránku a pokud ani ta nepůjde zobrazit, bude se jednak o výpadek internetového připojení. Dalším možným důvodem, proč se nemůžeme na Facebook dostat, je výpadek Facebooku jako takového. V takovém případě nám nezbývá než počkat, ale většinou to netrvá příliš dlouho. Může se ale stát, že internet nám funguje, Facebook ostatním lidem v našem okolí jde také, ale my se na něj stále nemůžeme dostat. Může se jednat buď o to, že nám Facebook dočasně nebo trvale náš účet zablokoval z důvodu porušení pravidel této sítě a nebo, že jsme zapomněli naše heslo. V případě zablokovaného nebo zrušeného účtu je třeba se obrátit přímo na Facebook a napsat jim e-mail s dotazem. Pokud zapomeneme své heslo, tak to není taková tragédie a můžeme Facebook požádat o obnovu hesla, což není nic složitého.

 Rizika přihlášení na Facebook

Jak jsme si řekli, přihlášení na Facebook.com přináší spoustu zajímavých výhod, ale stejně na druhou stranu s sebou nese i určitá rizika. Facebook.com je velkým žroutem času a je těžké se od něho odtrhnout a tak na něm mnoho lidí tráví obrovské množství času. Spousta lidí je na Facebooku přímo závislá a je na něm prakticky od rána do večera každý den. Další riziko přihlášení na Facebok souvisí s tím, jaké o sobě zveřejňujeme údaje. Pokud na svém profilu Timeline o sobě vyplníme všechny informace včetně přesné adresy našeho bydliště, telefonního čísla atd. a navíc si profil nijak nezabezpečíme, takže tyto informace sdílíme úplně se všemi uživateli Facebooku, může se nám to vymstít. Typickým příkladem může být situace, kdy uživatel, který má profil veřejně přístupný např. napíše, že odjíždí na dovolenou a jeho byt zůstane prázdný – pak je vyšší riziko, že ho navštíví zloději apod. Mezi další rizika, která souvisí nejen s Facebookem, ale internetem obecně patří např. tzv. kyberšikana, což je jev, který je v posledních letech čím dál častější.

Kdy provést přihlášení na Facebook?

Na Facebook.cz se samozřejmě můžeme přihlásit kdykoliv, stránky Facebooku jsou dostupné 24 hodin denně, 365 dní v roce. Pokud se přihlašujeme hlavně za účelem chatování s kamarády, kteří jsou také z Česka, tak asi nemá moc smysl se přihlašovat uprostřed noci, kdy většina lidí spí. Naopak pokud třeba chceme jen zkontrolovat, co je nového, nebo si zahrát nějakou hru, může být přihlášení na Facebook v noci výhodnější, protože je menší pravděpodobnost, že nám bude někdo psát. Každopádně chat si můžeme kdykoliv vypnout, nebo nastavit omezení pro určité lidi, takže i přes den se můžeme na FB přihlásit tak, aby nám nikdo nepsal. Nejlepší je přihlašovat se na Facebook ze svého vlastního počítače nebo notebooku, pokud provádíme přihlášení např. z internetové kavárny nebo počítačové herny, musíme si dávat pozor, abychom omylem neuložili naše přihlašovací údaje, aby se nám pak nedostal do našeho účtu někdo cizí. Na konci naší práce s Facebookem z veřejného místa se také nesmíme zapomenout odhlásit. Pokud jde o používání Facebooku v práci, tak samozřejmě záleží na našem zaměstnavateli, jaká nastavil pravidla pro používání internetu. Často však bývá surfování na netu pro soukromé účely zakázáno a už nejednou se stalo, že lidé, u kterých bylo zjištěno, že velkou část své pracovní doby místo práce věnovali internetu, byli propuštěni. Takže i na to je třeba si dávat pozor, abychom s tím neměli zbytečné problémy. Stejně tak u práce z domova, kde má člověk daleko více svobody a nikdo ho nekontroluje, se vyplatí nechat při práci Facebook spíše vypnutý, abychom se zbytečně nerozptylovali. Dalším typickým příkladem, kdy se úplně nemusí vyplatit se na Facebook přihlašovat jsou situace, kdy máme v sobě větší množství alkoholu – podobně jako u smsek se nám může snadno stát, že napíšeme něco, co bychom za normálních okolností nenapsali a zvláště u Facebooku, kde sdílíme svůj status se stovkami lidí, toho pak můžeme hodně litovat.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!